Doğum Fotoğrafçısı

Doğum Filmleri

Ayfer Uysal Aktürk

 

1/119
  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • Vimeo - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle

Doğum fotoğrafçısı ve doğum filmi için Aklınıza Takılanlar Mı var?

 

Hem sezaryen doğumda hem de normal doğumda doğum fotoğrafları ve doğum filmi çekimi yapabildiğimizi biliyor muydunuz:)?

Çoğu özel hastanede doktorunuzun onayını da aldıktan sonra hem normal doğuma hem de sezaryen doğuma katılarak çekimler yapabiliyoruz.Doğum fotoğrafçısı olarak bizim açımızdan en önemli fark normal doğumda bebeğin ne zaman geleceğini bilmediğimizden tahmini doğum haftası öncesi ve sonrası haftaları size rezerve ederek hazırlıklı bir şekilde bebeğinizi beklemektir. Her ikisinde de odada veya ameliyathanede yaşanılan tatlı heyecan,doğum anı, doğum sonrası bebek ile annenin buluşma anını kayıt ediyoruz. 

 

Hangi illerdeki doğumlarda doğum öncesi ya da hastane doğum fotoğraf çekimine  gelebiliyorsunuz?

İstanbul içerisindeki tüm doğumlarda doğum fotoğraf çekimlerine katılabiliyorum. Randevulu çalıştığımız için farklı illerdeki sezaryen doğum fotoğraf çekimlerine de katılabiliyorum. İstanbul dışı diğer illerdeki normal doğum fotoğraf çekimlerine maalesef katılamıyorum.

 

Normal doğumlarda veya sezaryen doğumlarda doğumun sabahın erken saatlerine,geç saatlere yani özetle rahatsız edeceğinizi düşündüğünüz (düşünmeyin:)işimiz bu)herhangi bir saate denk gelmesi durumunda fiyatlarınızda artış olur mu?

Böyle bir durum söz konusu değildir. Normal doğumda olsa sezaryen doğum da olsa doğum fotoğraf çekimimizde herhangi bir fiyat farkı olmayacaktır. Geç saate veya sabahın çok erken saatine denk gelen doğumlar paket fiyatını değiştirmez.

 

Çektiğiniz tüm doğum fotoğraflarını ve doğum filmlerini bize veriyor musunuz? Hangi formatta veriyorsunuz?

Doğum fotoğrafı veya doğum film çekimi için çekilen tüm fotoğrafları ve videoları dilerseniz ham halleri (raw) ve jpeg formatında dvd ile yüksek çözünürlükte, hem renkli hem de siyah-beyaz versiyonlarıyla size veriyoruz:)

 

Doğum anı çekimine bazı özel hastaneler doğum fotoğrafçısı kabul etmiyor. Sadece doğum öncesi ve doğum sonrası ya da ertesi günü hastane odasında aile fotoğrafları çektirebilir miyiz?

Dilerseniz Sadece doğum öncesi fotoğraf çekimi ve doğum sonrası fotoğraf çekimi ya da sadece ertesi günü hastane odasında aile fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen telefonla ya da e-posta ile ulaşınız.

 

Size 7-24 ulaşabilir miyiz?

Doğum fotoğraf çekimi ya da doğum filmi çekimi ve paketleri hakkında bilgi almak için bana mail ya da telefon yoluyla ulaşabilirsiniz. Doğum fotoğrafı ve doğum filmi çekimleri için randevu almanız gerekmektedir. Dilerseniz bilgilerinizi bize mail ile bildirin, biz sizi arayalım. Bilgileriniz kayıta alınacağından kayıtlı gelen aramalara 7-24 cevap verebiliyorum.

 

Doğum fotoğrafı haricindeki isteklerim olursa doğum filmi, doğumun ertesi günü vb. gibi çekimler  yaptırabilir miyiz?

Doğum fotoğrafı paketinizle birlikte doğum ertesi gün çekimi,doğum filmi çekimi talebinde de bulunabilirsiniz. Bu çekimler ekstra olarak ücretlendirilmektedir. 

 

Doğum fotoğrafı çekerken flaş kullanıyor musunuz?

Doğum fotoğrafı çekerken flaş kesinlikle kullanmıyoruz. Doğum fotoğrafı çekimleri dışında sizler ve yakınlarınız da buna özen göstermelerini önemle tavsiye ediyoruz.

 

Çekimleri kim yapıyor?

Doğum fotoğrafları ve doğum film çekimlerini ayni anda ben gerçekleştiriyorum.

 

Genel Anestezi ile gerçekleşen sezaryen doğumlarda doğum fotoğrafı çekilebilir mi?

Bir kez bu şekilde bir çekime katıldık. Doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

 

Doğum fotoğrafı rezervasyonu için bizimle ne zamana kadar iletişime geçmelisiniz? 

Sezaryen doğumlarda doğum günü belli olduğundan mumcun olan en kısa zamanda bizimle sözleşme yapmanızı tavsiye ederiz. Normal doğum da da doğum haftası bellidir ancak doğumun ne zaman gerçekleşeceği belli olmadığından bize tahmini doğum haftasını bildirdiğiniz takdirde problem olmuyor ancak her ikisinde de sona bırakmamanızı önemle rica ederiz. Çantamız kartlarımız makinemiz hazır sizden gelecek haberi bekliyoruz. Son anda karar verip, beni gene arayabilirsiniz randevum yok ise çekimi gerçekleştirmekten memnuniyet duyarım:) 

 

Şu anda herhangi bir hastane ile doğum fotoğrafçısı anlaşmanız var mı? 

Hayır yok herhangi bir hastane ile doğum fotoğrafçısı anlaşmam yok.

 

İkiz,üçüz vb gibi doğumlarda ücret farkı var mı?

İkiz/üçüz doğumlarda fotoğraf çekimi için fiyat farkı uygulanmamaktır.Albüm sayısını arttırmak isterseniz bu fiyatı değiştirecektir. 

 

Erken doğum gerçekleşirse ve bebeğimiz küveze alınırsa odadaki aile fotoğraf çekimi başka bir tarihe alınabilir mi? Fiyat farkı var mıdır?

Tabiki başka tarihe çekilebilir. Ertesin gün fiyat çekimi ücreti alınır.

 

Doğumda minimum kaç kare fotoğraf çekiyorsunuz?

Doğumlarda 300-700 kare arası fotoğraf çekiyorum. Genelde 300 ü de geçebiliyorum.

 

Doğum öncesi hastanede ne kadar süre çekim yapıyor musunuz?

Sezaryen doğumlarda doğumdan 1 saat önce hastanede oluyorum. Hazırlıkları ve o anki heyecanlı anları yakalıyorum. Normal doğumlarda Suyun gelmesi bize doğumun yakın bir zaman içinde olacağını gösterir. Ancak suyun patlatılması durumunda bu süreç değişebilir. Dolayısıyla en azından doğuma yetişip,girebilmem için en geç  5-6cm'lik bir açılmada benim haberimin olması gerekiyor.  Sizden telefon alır almaz hemen yola çıkıyorum ve her anınızı ölümsüzleştirmek için hastaneye yanınıza geliyorum.

 

Doğum Fotoğraf ve film  çekimlerinin sıralaması nasıldır?

Doğum fotoğraf ve film çekimlerini, hastanede doğum öncesi hazırlıklarınız, odada hamilelik fotoğraflarınız ve filminiz, doğuma gidişiniz,ailenin sizi uğurlaması,ameliyathanede babanın doğuma giriş için bekletilirken heyecanı, bebeğinizin doğum anı, doktorunun kucağında ilk fotoğrafları, ameliyathane/doğumhanede yapılan ilk muayenesi, bebeğinizi ilk gördüğünüz an,babanın bebeğinizle ilk buluşması, bebek odası çekimleri ( ayak izinin alınması, giydirilmesi,ailenin bebeği izlemesi vs) doğumdan odaya gelişiniz, bebeğinizle odanızda ilk karşılaşmanız, aile bireylerinin bebekle karşılaşma anları, ilk emzirme, aile ve bebek portreleriniz çekimi ve filme alınması şeklinde sıralayabiliriz.

Pozu siz mi verdiriyorsunuz?

Tüm gün boyunca doğal anlarınızı yakalayabilmek bizim görevimizdir. Odada hamile ve aile fotoğraflarında  yönlendirmemiz ve düzenlememiz olmaktadır.

 

Doğum Fotoğraf ve Doğum Film paketleriniz ve fiyatları ile ilgili bilgiye nereden ulaşabiliriz?

Fotoğraf paketini sizlerin isteklerinize göre şekillendirdiğimizden isteklerinizi bize mail atabilir dogumfotofilm@gmail.com ya da bizi arayabilirsiniz 05335826395. Biz de size en kısa zamanda geri dönüş yaparız.

© 2023 by DoğumFotoFilm

Doğum Fotoğrafçısı ve Doğum Filmcisi

Ayfer Uysal Aktürk